стрэлы

Харвацкі дзіця суцяшае Неймара пасля паразы і крадзе сэрцы і вочы

У той час як зорная зборная Бразіліі ў пятніцу наракала на страту сваёй мары пасля паразы ў чвэрцьфінале Чэмпіянату свету па футболе па пенальці супраць Харватыі, харвацкае дзіця прыцягнула ўвагу ў Сцэна Асвятліце свае сацыяльныя сеткі.

Дзіця ўварваўся на поле і пабег да Неймара, які шчыра плакаў, выказваючы спачуванні пасля балючай страты.

Харвацкі дзіця ўрываецца на стадыён, каб суцешыць Неймара
Момант абдымкаў дзіцяці Неймара
Здымак, які апынуўся на чале трэнду

Варта адзначыць, што надзея Бразіліі выйграць свой шосты тытул і спыніць 20-гадовы пост з моманту апошняга тытула была разбурана, калі яна прайграла па пенальці Харватыі з лікам 4:2.

Першы ўдар Радрыга адбіў Дамінік Леваковіч, а Маркіньяс трапіў у штангу. І Харватыя, якая заняла другое месца ў 2018 годзе, паспяхова выканала ўсе свае ўдары, каб зарэзерваваць першае месца ў паўфінале, паведамляе Reuters.

У той момант, калі аб'яўляецца страта

Пасля нулявой нічыёй за 90 хвілін Бразілія, здавалася, набліжалася, калі Неймар забіў выдатным індывідуальным высілкам незадоўга да канца першага дадатковага перыяду.

Піке падае ў слёзы пасярод поля. Тут я нарадзіўся і тут памру

Але Харватыя адмовілася паддавацца Бруна Петкавіч зраўняў лік на 117-й хвіліне, у другім авертайме, ударам адхіленым ударам, працягнуўшы супрацьстаянне да пенальці.