изстрели

Френските петли крещят победа в руската нощ

Френският национален отбор по футбол спечели втората си световна титла, след като победи хърватския отбор с 4:2 днес, неделя, във финалния мач от Мондиал 2018 в Русия.
Френският отбор сложи край на хърватското приключение, а френската звезда Антоан Гризман и неговите спътници нанесоха тежко поражение на хърватския батальон на известния стадион "Лужники" в руската столица Москва, за да увенчаят Сините петли с втората си световна титла от две десетилетия след като спечели първата титла през 1998 г. във Франция.

Френският отбор отказа на Хърватия световната титла за първи път, знаейки, че отборът на Хърватия за първи път играе във финала на Световното първенство.
Първото полувреме на мача завърши с напредването на френския отбор с 2-1 след вълнуващо представяне и на двата отбора, като отбеляза, че хърватският отбор имаше най-голям контрол върху хода на играта и владението на топката.

Хърватският отбор плати цената за грешките на играчите си в наказателното поле, където първият гол на френския отбор дойде от приятелски огън след свободен удар, изигран от французина Антоан Гризман, а хърватският нападател Марио Манджукич се опита да го задържи. като гост, но той го превърна във вратата на отбора си по погрешка в 18-ата минута.
Иван Перишич изравни за хърватския тим в 28-ата минута, но Антоан Гризман даде преднина на френския тим в 38-ата минута от дузпа, отсъдена от рефера след използване на видеоасистент на съдията (VAR).
През второто полувреме представянето се превърна в дебат между двата отбора и френският отбор изненада съперника си с два поредни гола, отбелязани от Пол Погба и Килиан Мбапе в 59-ата и 65-ата минута, което беше първият гол на Погба и четвъртият за Мбапе в този турнир.
Марио Манджукич отвърна с втория гол на хърватския отбор в 69-ата минута, което е третият му гол на сегашното Световно първенство.
Срещата започна с поредни офанзивни схватки на хърватския тим, който владееше най-много топката в първите минути.
От друга страна френският тим игра разчита на силен натиск върху хърватските играчи и блокира пътищата, водещи към френското наказателно поле.
Модрич изпълни ъглов удар в осмата минута, който веднага бе отблъснат от френската защита.
И топката пристигна от дълъг пас в 11-ата минута към Иван Перишич във френското наказателно поле, но той не успя да я овладее, така че топката излезе към гол удар.
Френските халфове се опитаха да облекчат натиска върху съотборниците си в защита с някои напразни опити в атака.
И в 15-ата минута стана свидетел на бърза контраатака на Хърватия, Перишич центрира топката от дясната страна, но тя срещна защитата и се отдалечи от наказателното поле.
При първата поява на френския нападател Антоан Гризман в мача играчът получи свободен удар извън наказателното поле на Хърватия, след като беше фаулиран от Марсело Брозович.
Гризман изпълни свободния удар по посока на вратата, а хърватският нападател Марио Манджукич се опита да изчисти топката, но той погрешно я обърна с глава към вратата в много труден ъгъл отдясно на вратаря Даниел Субашич. гол на френския тим в 18-ата минута от първия му реален опит за вратата на Хърватия.

Отборът на Хърватия засили атаката си в следващите минути в търсене на изравнителен гол, но се сблъска с скупчената и организирана защита на френския тим, който разчиташе на атаката си на бързите отскоки, възползвайки се от натиска на Хърватия в атака.
А французинът Н'Голо Канте получи жълт картон в 27-ата минута за удар на Перишич, за да спре бърза и опасна хърватска атака.
Хърватският отбор се възползва от свободния удар и отбеляза изравнителен гол в 28-ата минута, когато Модрич изпълни свободния удар и се премести между повече от един хърватски играч във френското наказателно поле, а след това Домагов Вида го подготви за своя съотборник Перишич, който бе мотивиран на границата на наказателното поле, за да подготви последния за себе си и го стреля в трудния ъгъл отляво на френския вратар Уго Лорис.
Двата отбора си размениха атаки в следващите минути, докато 35-ата минута стана свидетел на върха на вълнението, когато Гризман изпълни опасен ъглов удар и топката попадна в ръката на играча Перишич и излезе в корнер, а френските футболисти отидоха при рефера. искане на дузпа.
Реферът отговори на исканията на френските играчи и прибягва до използването на системата за видеоасистент на съдията (VAR), където видеосъдиите го помолиха да гледа сам мача, а аржентинският съдия свирна, като обяви присъдата на дузпа за Франция.
Гризман удари дузпата в 38-ата минута отдясно на вратаря Субашич, като отбеляза първия гол за петлите.

Голът предизвика гнева на хърватския отбор, който се втурна в атаката в търсене на изравнителен гол и представляваше голяма опасност при повече от една топка, но претърпя много нещастия пред вратата на Франция, така че първото полувреме завърши с напредването на френския отбор с 2/1 въпреки притежанието на топката от хърватския отбор с повече от 60 процента по време на този ининг.
Хърватският тим започна второто полувреме с поредни офанзивни опити, но първият шанс в мача беше мощен удар на Гризман от разстояние в 47-ата минута, който отиде в ръцете на вратаря Субашич.
Националът на Хърватия отговори с бърза атака, при която Ракитич размени топката с Ребич, който прекрати атаката със силен, изненадващ удар, който Лорис удържа с върха на пръстите си над напречната греда.
В следващите минути хърватските шансове бяха много, но късметът продължи да упорит отбора.

В 53-ата минута двама фенове излязоха на терена, но бързо бяха изведени от служители на охраната, така че съдията поднови мача.
Дидие Дешан, треньор на френския национален отбор, плати на своя играч Стивън Нзонзи в 55-ата минута вместо Канте.
Двата отбора си размениха атаки в следващите минути, преди френският тим да превърне една от атаките си в успокояващ гол в 59-ата минута, подписан от Пол Погба.
Килиан Мбапе се възползва от бързата контраатака и манипулира хърватската защита и след това прехвърли топката в наказателното поле, за да удари защитата и да се подготви за своя колега Гризман, който от своя страна я подаде мотивиран към Погба на границите на зоната, където стреля силно топката към вратата, за да удари защитата и да отскочи обратно към него, за да я изстреля отново с лявата си страна във вратата отдясно на вратаря.
Френският тим се възползва от объркването в редиците на своя съперник и вкара четвъртия гол в 65-ата минута, подписан от Мбапе.
Голът дойде, когато Лукас Ернандес манипулира хърватските играчи отляво и след това подаде топката към мотивирания Мбапе пред дъгата на наказателното поле.
Вълненията продължиха и през следващите минути, а Манджукич отбеляза втория гол за Хърватия в 69-ата минута.
Попадението дойде, когато защитата върна топката към Лорис, който се опита да дриблира Манджукич пред вратата, но последният го притисна, така че топката го удари и се залюля във вратата.
Последният трети час от мача се наблюдаваха атаки и взаимни опити на двата отбора и смени на треньорите им, но без резултат.Мачът завърши с победа на френските петли с 4/2.