مشاهير

Меси е най-добрият играч в света

Меси печели наградата на FIFA Световен играч на годината

върнато име Лионел Меси И Килиан Мбапе отново е в светлините на прожекторите и заглавията, но не във футболна среща, а като претенденти за Световната награда на ФИФА за играч на годината. Световният шампион постигна нова победа над Килиан Мбапе отново извън зеления правоъгълник, като спечели наградата на ФИФА за най-добър играч през 2022 г. на церемонията по награждаването на The Best във френската столица Париж, която се проведе вчера вечерта, понеделник, и която почита победителите въз основа на техния принос 8 август 2021 г. до 18 декември 2022 г. Наградата за най-добър играч в женския футбол си отиде; За испанката Алексия Ботелас за втора поредна година.

Меси постига безпрецедентно постижение в историята на ФИФА

След като изведе Аржентина до слава в световна купа В епичен финал срещу Франция в Катар той спечели Меси Мбапе и неговият френски колега Карим Бензема спечелиха наградата на ФИФА за най-добър играч и спечелиха наградата на ФИФА за седми път от 14 години, като по този начин станаха първият играч, спечелил седем награди за най-добър играч на ФИФА, прекъсвайки равенството с бразилеца Марта, който спечели награда за най-добър играч шест пъти.
Приемайки наградата, шампионът от Световната купа каза: „Това беше луда година за мен. Можех да постигна мечтата си за Световната купа, след като се борих за нея толкова дълго. В крайна сметка това се случи и това беше най-доброто нещо в моята кариера. Това е мечтата на всеки играч, но много малко могат да я постигнат, така че съм благодарен на Бог, че успях да го направя."
Тримата играчи направиха окончателния списък, който беше гласуван от глобална комисия от капитани и треньори на националния отбор, избрани журналисти от всяка от 211-те страни-членки на ФИФА, както и фенове онлайн.

Най-ярката церемония по награждаване

победи треньора Аржентинец Лионел Скалони победи италианеца Карло Анчелоти и испанеца Пеп Гуардиола, като спечели наградата за най-добър треньор, докато холандката Сарина Вегман беше коронована за най-добър треньор.
Аржентинецът Емилиано Мартинес получи наградата за най-добър вратар, побеждавайки мароканеца Ясин Буну и белгиеца Тибо Куртоа. При жените наградата за най-добър вратар спечели англичанката Мари Ербес.
Наградата Пушкаш отиде при поляка Марчин Олекси, докато Лука Лукошвили, италианският играч на Кремонезе, спечели наградата за феърплей. Аржентинските фенове спечелиха наградата за най-добра публика.

Меси и Мбапе... конкуренция извън терена

35-годишният футболист победи Мбапе - който наддаваше за първата си награда на ФИФА Играч на годината - за Златната топка, която ФИФА присъжда на най-добрия играч на Световното първенство. Докато Мбапе спечели Златната обувка като най-добър голмайстор. В гласуването за наградите на ФИФА звездата беше наградена Аржентинец 52 точки, Мбапе 44, Бензема 34.
Мбапе, който е на 24 години и по-млад Меси На 11 години и смятан за негов наследник на световната сцена - той беше поставен в списъка с трима мъже за първи път. Той завърши четвърти в гласуването за наградата за 2018 г., годината, в която изведе Франция до титлата на Световното първенство.
Звездата на Реал Мадрид Бензема спечели най-престижната Златна топка през октомври преди Световното първенство. Френският нападател пропусна турнира заради контузия. Докато Меси не беше в дългия списък с кандидати за Златната топка, обявен през август