výstřely

Francouzští kohouti křičí vítězství v ruské noci

Francouzská fotbalová reprezentace získala svůj druhý titul mistra světa poté, co ve finálovém utkání mistrovství světa 4 v Rusku porazila Chorvatsko 2:2018.
Francouzský tým ukončil chorvatské dobrodružství a francouzská hvězda Antoine Griezmann a jeho společníci uštědřili krutou porážku chorvatskému praporu na slavném stadionu „Lužniki“ v ruské metropoli Moskvě, aby Modrí kohouti za dvě desetiletí korunovali druhým titulem mistra světa. po zisku prvního titulu v roce 1998 ve Francii.

Francouzský tým poprvé popřel Chorvatsku titul mistra světa s vědomím, že to bylo poprvé, co se chorvatský tým zúčastnil finále mistrovství světa.
První polovina zápasu skončila po napínavém výkonu obou týmů postupem Francie 2:1 s tím, že průběh hry a držení míče měl nejvíce pod kontrolou chorvatský tým.

Chorvatský celek doplatil na chyby svých hráčů v pokutovém území, kde první gól francouzského týmu padl z přátelského vstřelení po přímém kopu Francouze Antoina Griezmanna a chorvatský útočník Mario Mandzukic se jej snažil udržet. hostující, ale omylem v 18. minutě proměnil v branku svého týmu.
Za chorvatský celek vyrovnal ve 28. minutě Ivan Perisic, ale Antoine Griezmann dostal francouzský tým ve 38. minutě do vedení z penalty nařízené sudím po použití videoasistenta rozhodčího (VAR).
Ve druhém poločase se výkon stal debatou mezi oběma týmy a francouzský tým překvapil svého soupeře dvěma po sobě jdoucími góly, které vstřelili Paul Pogba a Kylian Mbappe v 59. a 65. minutě, což byl první gól Pogby a čtvrtý pro Mbappeho. v tomto turnaji.
Mario Mandžukič odpověděl druhým gólem chorvatského týmu v 69. minutě, byl to jeho třetí gól na aktuálním mistrovství světa.
Zápas začal na sebe navazujícími útočnými šarvátkami chorvatského celku, který měl v prvních minutách nejvíce míče.
Francouzský tým naopak hrál opírající se o silný tlak na chorvatské hráče a blokování cest vedoucích do francouzského pokutového území.
Modrič zahrával v osmé minutě rohový kop, který vzápětí francouzská obrana zatlačila.
A míč dorazil z dlouhého pasu v 11. minutě k Ivanu Perisicovi do francouzského pokutového území, ale ten jej nezvládl, a tak míč vyrazil na branku.
Francouzští záložníci se snažili zmírnit tlak na své spoluhráče v obraně nějakými marnými útočnými pokusy.
A 15. minuta byla svědkem rychlého protiútoku Chorvatska, Perisic centroval z pravé strany, ale trefil obranu a odstěhoval se z pokutového území.
Při prvním vystoupení francouzského útočníka Antoina Griezmanna v zápase dostal hráč volný kop mimo pokutové území Chorvatska poté, co byl faulován Marcelem Brozovičem.
Griezmann rozehrával volný kop směrem na branku a chorvatský útočník Mario Mandzukic se snažil míč uklidit, ale omylem jej zatočil hlavou do brány ve velmi těžkém úhlu napravo od brankáře Daniela Subašiče. gól francouzského týmu v 18. minutě při jeho prvním opravdovém pokusu na chorvatskou branku.

Chorvatský celek v následujících minutách při hledání vyrovnávací branky zesílil nápor, ale narážel na aglomerovanou a organizovanou obranu francouzského týmu, který spoléhal na útoky na rychlé doskoky a využíval náporu Chorvatska ve vápně. Záchvat.
A Francouz N'Golo Kante dostal ve 27. minutě žlutou kartu za Perisicův kop, aby zastavil rychlý a nebezpečný chorvatský útok.
Chorvatský tým využil přímého kopu a vstřelil vyrovnávací branku ve 28. minutě, kdy Modrič rozehrál trestný kop a pohyboval se mezi více než jedním chorvatským hráčem uvnitř francouzského pokutového území a poté to Domagov Vida připravil pro svého spoluhráče Perisice, který byl motivoval na hranici pokutového území, aby si toho druhého připravil a nastřelil ho v těžkém rohu nalevo od francouzského brankáře Huga Llorise.
Oba týmy si v následujících minutách vyměnily útoky, až 35. minuta byla svědkem vrcholu vzrušení, kdy Griezmann zahrál nebezpečný rohový kop a míč zasáhl ruku hráče Perisice a vyrazil na roh, zatímco francouzští hráči šli k rozhodčímu. požadovat pokutový kop.
Rozhodčí zareagoval na požadavky francouzských hráčů a uchýlil se k využití systému videoasistent rozhodčího (VAR), kdy jej videorozhodčí požádali, aby sledoval hru sám, a argentinský rozhodčí následně zapískal do píšťalky a oznámil udělení pokutový kop pro Francii.
Griezmann trefil pokutový kop ve 38. minutě po pravici brankáře Subašiče a vstřelil tak první gól kohoutů.

Gól vzbudil zlobu chorvatského celku, který se vrhl v útoku hledat vyrovnávací branku a představoval velké nebezpečí v nejednom míči, ale před francouzskou brankou utrpěl velkou smůlu, takže první poločas skončil francouzským týmem postupujícím 2/1, přestože chorvatský tým měl během této směny více než 60procentní držení míče.
Druhý poločas začal chorvatský tým souvislými útočnými pokusy, ale první šancí v utkání byla razantní střela Griezmanna z dálky ve 47. minutě, která šla do rukou brankáře Subašiče.
Chorvatský národní tým odpověděl rychlým útokem, ve kterém si Rakitic vyměnil míč s Rebicem, který útok zakončil silnou překvapivou střelou, kterou Lloris konečky prstů vyrazil nad břevno.
Chorvatských šancí bylo v následujících minutách mnoho, ale štěstí bylo pro tým i nadále tvrdohlavé.

V 53. minutě šli na hřiště dva fanoušci, ale byli rychle vyvedeni ochrankou, a tak rozhodčí pokračoval v utkání.
Didier Deschamps, trenér francouzského národního týmu, vyplatil v 55. minutě místo Kantého svého hráče Stephena Nzonziho.
Oba týmy si v následujících minutách vyměnily útoky, než jeden ze svých útoků přetavil francouzský tým v 59. minutě v uklidňující gól podepsaný Paulem Pogbou.
Kylian Mbappe využil rychlého protiútoku a zmanipuloval chorvatskou obranu a následně přihrál s míčem do pokutového území, aby trefil obranu a připravil se na kolegu Griezmanna, který na oplátku přihrál Pogbovi motivovaný na hranicích území, kde vystřelil míč silně směrem k bráně, aby zasáhl obranu a odrazil se k němu, aby jej znovu vystřelil levou do brány napravo od brankáře.
Francouzský celek využil zmatků v řadách svého soupeře a v 65. minutě vstřelil čtvrtý gól podepsaný Mbappem.
Gól padl, když Lucas Hernandez manipuloval s chorvatskými hráči na levé straně a poté před obloučkem pokutového území přihrál namotivovanému Mbappemu.
Vzrušení pokračovalo i v dalších minutách a Mandžukič vstřelil v 69. minutě druhý gól Chorvatska.
Gól padl, když obrana vrátila míč Lorisovi, který se snažil driblovat Mandžukičovi před brankou, ale ten ho přitlačil, takže ho míč trefil a zakolísal do brány.
Poslední třetí hodina zápasu byla svědkem útoků a vzájemných pokusů obou týmů a střídání trenérů, ale bez výsledku.Utkání skončilo výhrou francouzských kohoutů 4/2.