πυροβολισμοί

Ένα παιδί από την Κροατία παρηγορεί τον Νεϊμάρ μετά την ήττα και κλέβει καρδιές και μάτια

Ενώ η πολυπληθής εθνική ομάδα της Βραζιλίας θρηνούσε, την Παρασκευή, την απώλεια ενός ονείρου μετά την ήττα στα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου FIFA στα πέναλτι από την Κροατία, ένα παιδί από την Κροατία τράβηξε τα φώτα της δημοσιότητας. Γνωδ Φωτίστε τα social media σας.

Το παιδί εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και έτρεξε προς τον Νεϊμάρ, ο οποίος έκλαιγε από καρδιάς για τα συλλυπητήρια του μετά την οδυνηρή απώλεια.

Ένα παιδί από την Κροατία εισβάλλει στο γήπεδο για να παρηγορήσει τον Νεϊμάρ
Η στιγμή της αγκαλιάς του μωρού Νεϊμάρ
Η λήψη που ήταν στην κορυφή της τάσης

Αξιοσημείωτο είναι ότι η ελπίδα της Βραζιλίας να κατακτήσει τον έκτο τίτλο της και να τερματίσει την 20ετή νηστεία από τον τελευταίο της τίτλο διαψεύστηκε όταν έχασε στα πέναλτι από την Κροατία με 4-2.

Το πρώτο χτύπημα του Ροντρίγκο απέκρουσε ο Ντομινίκ Λεβάκοβιτς, ενώ ο Μαρκίνιο ευστόχησε στο δοκάρι. Και η Κροατία, δευτεραθλήτρια το 2018, εκτέλεσε με επιτυχία όλες τις κλωτσιές της, για να κρατήσει την πρώτη θέση στα ημιτελικά, σύμφωνα με το Reuters.

Τη στιγμή που ανακοινώνεται η απώλεια

Μετά από μια ισοπαλία χωρίς γκολ σε 90 λεπτά, η Βραζιλία φαινόταν να πλησιάζει όταν ο Νεϊμάρ σκόραρε με μια αξιοσημείωτη ατομική προσπάθεια λίγο πριν το τέλος της πρώτης παράτασης.

Ο Πικέ καταρρέει με κλάματα στη μέση του γηπέδου Γεννήθηκα εδώ και θα πεθάνω εδώ

Αλλά η Κροατία αρνήθηκε να ενδώσω Ο Μπρούνο Πέτκοβιτς ισοφάρισε στο 117', στη δεύτερη παράταση, με σουτ που ακολούθησε, παρατείνοντας την αναμέτρηση στα πέναλτι.