مشاهير

Messi je najbolji igrač na svijetu

Messi osvaja FIFA-inu nagradu za najboljeg igrača svijeta

ime vraćeno Lionel Messi A Kylian Mbappe ponovno je u središtu pozornosti i na naslovnicama, ali ne u nogometnom okršaju, već kao pretendenti za FIFA-inu nagradu za najboljeg igrača svijeta. Svjetski prvak ostvario je novu pobjedu nad Kylianom Mbappeom ponovno izvan zelenog pravokutnika, jer je osvojio FIFA-inu nagradu za najboljeg igrača u 2022. godini na dodjeli nagrada The Best u glavnom gradu Francuske Parizu, koja je održana jučer navečer, u ponedjeljak, a koja odaje počast pobjednicima na temelju njihovih doprinosa. 8. kolovoza 2021. do 18. prosinca 2022. Nagrada za najbolju igračicu u ženskom nogometu je otišla; Za Španjolku Alexiju Botelas drugu godinu zaredom.

Messi postiže uspjeh bez presedana u povijesti FIFA-e

Nakon što je doveo Argentinu do slave u svjetski kup U epskom finalu protiv Francuske u Kataru je pobijedio Messi Mbappe i njegov francuski kolega Karim Benzema osvojili su FIFA-inu nagradu za najboljeg igrača, te osvojili FIFA-inu nagradu sedmi put u 14 godina, postavši tako prvi igrač koji je osvojio sedam FIFA-inih nagrada za najboljeg igrača, prekinuvši izjednačenje s Brazilkom Martom, koja je osvojila šest puta nagrada za najboljeg igrača.
Primajući nagradu, prvak Svjetskog kupa je rekao: “Bila je ovo luda godina za mene. Mogao sam ostvariti svoj san o Svjetskom prvenstvu nakon što sam se toliko dugo borio za njega. Na kraju se to dogodilo, i to je bilo najbolje u mojoj karijeri. To je san svakog igrača, ali malo tko ga može ostvariti, tako da sam zahvalan Bogu što sam to uspio."
Trojica igrača učinila su konačnu listu o kojoj je glasovalo globalno povjerenstvo kapetana i trenera reprezentacije, odabranih novinara iz svake od 211 zemalja članica FIFA-e, kao i navijača na internetu.

Najistaknutija dodjela nagrada

pobijediti trenera argentinski Lionel Scaloni pobijedio je Talijana Carla Ancelottija i Španjolca Pepa Guardiolu osvojivši nagradu za najboljeg trenera, dok je Nizozemka Sarina Wegman okrunjena najboljom trenericom.
Argentinac Emiliano Martinez dobio je nagradu za najboljeg vratara, pobijedivši Marokanca Yassinea Bounoua i Belgijca Thibauta Courtoisa. Na ženskoj strani, Engleska Marie Erbes osvojila je nagradu za najbolju vratarku.
Nagradu Puskas dobio je Poljak Marcin Oleksi, dok je nagradu za Fair Play osvojio Luka Lukoshvili, talijanski igrač Cremonesea. Argentinski navijači osvojili su nagradu za najbolju publiku.

Messi i Mbappe .. konkurencija izvan terena

35-godišnjak je pobijedio Mbappea - koji se natjecao za svoju prvu FIFA-inu nagradu za igrača godine - za Ballon d'Or, koju FIFA dodjeljuje najboljem igraču Svjetskog prvenstva. Dok je Mbappe osvojio Zlatnu kopačku kao najbolji strijelac. U glasovanju za FIFA-ine nagrade, zvijezda je nagrađena argentinski 52 poena, Mbappe 44, Benzema 34.
Mbappe, koji ima 24 godine i manje Messi Imao je 11 godina i smatrao se svojim nasljednikom na svjetskoj pozornici - prvi put je uvršten u uži izbor od trojice. Završio je četvrti u glasovanju za nagradu 2018., godine kada je vodio Francusku do naslova Svjetskog kupa.
Zvijezda Real Madrida Benzema osvojio je najprestižniju Ballon d'Or u listopadu prije Svjetskog prvenstva. Francuski napadač propustio je turnir zbog ozljede. Dok Messi nije bio na dugom popisu kandidata za Ballon d'Or objavljenom u kolovozu