strzały

Francuskie koguty wykrzykują zwycięstwo w rosyjską noc

Reprezentacja Francji w piłce nożnej zdobyła swój drugi tytuł mistrza świata po pokonaniu Chorwacji 4-2 w ostatnim meczu Mistrzostw Świata 2018 w Rosji.
Francuska drużyna zakończyła chorwacką przygodę, a francuska gwiazda Antoine Griezmann i jego towarzysze ponieśli dotkliwą porażkę chorwackiemu batalionowi na słynnym stadionie „Łużniki” w rosyjskiej stolicy, Moskwie, by ukoronować Błękitne Koguty drugim tytułem mistrza świata przez dwie dekady po zdobyciu pierwszego tytułu w 1998 roku we Francji.

Reprezentacja Francji po raz pierwszy odmówiła Chorwacji tytułu mistrza świata, wiedząc, że po raz pierwszy chorwacka drużyna zagrała w finale Pucharu Świata.
Pierwsza połowa meczu zakończyła się awansem francuskiej drużyny 2:1 po ekscytującym występie obu drużyn, zwracając uwagę, że to Chorwaci mieli największą kontrolę nad przebiegiem gry i posiadaniem piłki.

Chorwacka drużyna zapłaciła za błędy swoich zawodników w polu karnym, gdzie pierwsza bramka francuskiej drużyny padła z towarzyskiego ognia po rzucie wolnym Francuza Antoine'a Griezmanna, a chorwacki napastnik Mario Mandzukic próbował ją utrzymać na wyjeździe, ale przez pomyłkę zamienił to w bramkę swojej drużyny w 18. minucie.
Ivan Perisic wyrównał dla chorwackiej drużyny w 28. minucie, ale Antoine Griezmann dał francuskiej drużynie prowadzenie w 38. minucie po rzucie karnym przyznanym przez sędziego po użyciu wideo asystenta sędziego (VAR).
W drugiej połowie występ stał się debatą między dwiema drużynami, a francuska drużyna zaskoczyła przeciwnika dwoma kolejnymi bramkami strzelonymi przez Paula Pogbę i Kyliana Mbappe w 59. i 65. minucie, jako pierwszy gol Pogby i czwarty dla Mbappe w tym turnieju.
Mario Mandzukic odpowiedział drugą bramką chorwackiej drużyny w 69. minucie, która będzie jego trzecią bramką w obecnych mistrzostwach świata.
Mecz rozpoczął się kolejnymi ofensywnymi potyczkami chorwackiej drużyny, która w pierwszych minutach miała najwięcej przy piłce.
Z drugiej strony francuska drużyna grała polegając na silnej presji na chorwackich piłkarzach i blokowaniu dróg prowadzących do francuskiego pola karnego.
Modric wykonał rzut rożny w ósmej minucie, który natychmiast został odepchnięty przez francuską obronę.
A piłka trafiła z długiego podania w 11. minucie do Ivana Perisica we francuskie pole karne, ale nie mógł jej opanować, więc piłka wyszła na rzut od bramki.
Francuscy pomocnicy próbowali odciążyć swoich kolegów z drużyny w obronie, wykonując kilka daremnych prób ofensywnych.
A w 15. minucie nastąpił szybki kontratak Chorwacji, Perisic dośrodkował piłkę z prawej strony, ale ta trafiła w obronę i oddaliła się od pola karnego.
W pierwszym występie w tym meczu francuskiego napastnika Antoine'a Griezmanna zawodnik otrzymał rzut wolny poza pole karne Chorwacji po faulowaniu przez Marcelo Brozovica.
Griezmann wykonał rzut wolny w kierunku bramki, a chorwacki napastnik Mario Mandzukic próbował wybić piłkę, ale przez pomyłkę skierował ją głową w bramkę pod bardzo trudnym kątem na prawo od bramkarza Daniela Subasica, aby być gol francuskiego zespołu w 18. minucie swojej pierwszej prawdziwej próby na bramkę Chorwacji.

Chorwaci zintensyfikowali swój atak w kolejnych minutach w poszukiwaniu wyrównawczego gola, ale zderzyli się z zaglomerowaną i zorganizowaną obroną francuskiej drużyny, która opierała swój atak na szybkich zbiórkach, wykorzystując napór Chorwacji w atak.
A Francuz N'Golo Kante otrzymał żółtą kartkę w 27. minucie za uderzenie Persica, który miał powstrzymać szybki i niebezpieczny atak Chorwatów.
Chorwaci skorzystali z rzutu wolnego i strzelili wyrównującą bramkę w 28. minucie, kiedy Modric wykonał rzut wolny i przesunął się między więcej niż jednym Chorwatem we francuskim polu karnym, a następnie Domagov Vida przygotował go dla swojego kolegi z drużyny, Perisica, który był zmotywowany na granicy pola karnego, by przygotować tego ostatniego dla siebie i strzelić go w trudny róg na lewo od francuskiego bramkarza Hugo Llorisa.
Obie drużyny wymieniały się atakami w kolejnych minutach, aż do 35. minuty było świadkiem szczytu emocji, kiedy Griezmann wykonał niebezpieczny rzut rożny, a piłka trafiła w rękę gracza Perisica i wyszła na rzut rożny, podczas gdy francuscy zawodnicy poszli do sędziego żądając rzutu karnego.
Sędzia odpowiedział na żądania francuskich graczy i zastosował system wideo asystenta sędziego (VAR), w którym sędziowie wideo poprosili go, aby sam obejrzał mecz, a następnie argentyński sędzia dmuchnął w gwizdek, ogłaszając przyznanie rzut karny do Francji.
Griezmann wykonał rzut karny w 38. minucie na prawo od bramkarza Subasica, zdobywając pierwszego gola dla kogutów.

Bramka wzbudziła gniew chorwackiej drużyny, która rzuciła się do ataku w poszukiwaniu wyrównawczego gola i stwarzała wielkie niebezpieczeństwo w więcej niż jednej piłce, ale poniosła wiele nieszczęścia przed francuską bramką, tak że pierwsza połowa zakończyło się awansem francuskiej drużyny 2/1, pomimo posiadania piłki przez Chorwatów w trakcie tej zmiany w ponad 60 procentach.
Chorwaci rozpoczęli drugą połowę kolejnymi atakami, ale pierwszą szansą w meczu był mocny strzał Griezmanna z dystansu w 47. minucie, który trafił w ręce bramkarza Subasica.
Reprezentacja Chorwacji odpowiedziała szybkim atakiem, w którym Rakitic wymienił piłkę z Rebicem, który zakończył atak mocnym, zaskakującym strzałem, który Lloris trzymał palcami nad poprzeczką.
Szanse Chorwatów w kolejnych minutach były liczne, ale szczęście nadal było uparte dla zespołu.

W 53. minucie na boisko wyszło dwóch kibiców, ale szybko zostali usunięci przez ochronę, więc sędzia wznowił mecz.
Didier Deschamps, trener reprezentacji Francji, zapłacił swojemu zawodnikowi Stephenowi Nzonzi w 55. minucie zamiast Kantego.
Obie drużyny wymieniły się atakami w kolejnych minutach, zanim francuska drużyna przełożyła jeden ze swoich ataków na uspokajającą bramkę w 59. minucie, podpisaną przez Paula Pogbę.
Kylian Mbappe wykorzystał szybki kontratak i zmanipulował chorwacką obronę, a następnie podał piłkę w pole karne, aby uderzyć w obronę i przygotować się na swojego kolegę Griezmanna, który z kolei podał ją zmotywowanemu na granicy pola Pogbie, gdzie wystrzelił piłkę mocno w kierunku bramki, aby trafić w obronę i odbić się z powrotem do niego, aby strzelić ją ponownie lewą stroną do bramki po prawej stronie bramkarza.
Francuzi wykorzystali zamieszanie w szeregach rywala iw 65. minucie z podpisem Mbappe strzelili czwartego gola.
Gol padł, gdy Lucas Hernandez manipulował chorwackimi graczami po lewej stronie, a następnie podał piłkę zmotywowanemu Mbappe przed polem karnym.
Ekscytacja trwała w kolejnych minutach, a Mandzukic strzelił drugiego gola dla Chorwacji w 69. minucie.
Bramka padła, gdy obrona oddała piłkę Lorisowi, który próbował dryblować Mandzukica przed bramką, ale ten naciskał na niego, więc piłka trafiła w niego i wpadła do bramki.
Ostatnia trzecia godzina meczu była świadkiem ataków i wzajemnych prób obu drużyn oraz zmian trenerów, ale bez skutku.Mecz zakończył się wygraną francuskich kogutów 4/2.