lovituri

Un copil croat îl consolează pe Neymar după înfrângere și îi fură inimi și ochi

În timp ce echipa națională a Braziliei, plină de stele, a deplâns, vineri, pierderea unui vis după ce a pierdut în sferturile de finală ale Cupei Mondiale FIFA la penalty-uri împotriva Croației, un copil croat a atras atenția în lumina reflectoarelor. Scenă Iluminează-ți rețelele sociale.

Copilul a năvălit pe teren și a fugit spre Neymar, care plângea din suflet după condoleanțe după dureroasa pierdere.

Un copil croat năvălește pe stadion pentru a-l consola pe Neymar
Momentul îmbrățișării bebelușului Neymar
Lovitura care a depășit tendința

Este de remarcat faptul că speranța Braziliei de a câștiga al șaselea titlu și de a încheia rapidul de 20 de ani de la ultimul său titlu a fost spulberată când a pierdut la penalty-uri în fața Croației cu 4-2.

Prima lovitură a lui Rodrigo a fost salvată de Dominic Levakovic, în timp ce Marquinhos a lovit bara. Iar Croația, vicecampiona în 2018, și-a executat cu succes toate loviturile, pentru a-și rezerva primul loc în semifinale, potrivit Reuters.

În momentul în care se anunță pierderea

După o remiză fără goluri în 90 de minute, Brazilia părea să se apropie când Neymar a marcat cu un efort individual remarcabil chiar înainte de finalul primei prelungiri.

Pique se prăbușește în lacrimi în mijlocul câmpului M-am născut aici și voi muri aici

Dar Croația a refuzat a ceda Bruno Petkovic a egalat în minutul 117, în a doua prelungire, cu un șut deviat, extinzând confruntarea la lovituri de departajare.