výstrely

Chorvátske dieťa utešuje Neymara po porážke a kradne srdce a oči

Kým hviezdami nabitá brazílska reprezentácia lamentovala v piatok nad stratou sna po prehre vo štvrťfinále majstrovstiev sveta FIFA v penaltovom rozstrele s Chorvátskom, pozornosť upútalo chorvátske dieťa v r. Scéna Rozžiarte svoje sociálne siete.

Dieťa vtrhlo na ihrisko a rozbehlo sa smerom k Neymarovi, ktorý po bolestnej strate srdcervúco plakal za prejavenú sústrasť.

Chorvátske dieťa vtrhne na štadión, aby potešilo Neymara
Moment objímania bábätka Neymara
Záber, ktorý ovládol trend

Je pozoruhodné, že nádej Brazílie na zisk šiesteho titulu a ukončenie 20-ročného pôstu od jej posledného titulu bola zmarená, keď prehrala na penalty s Chorvátskom 4:2.

Prvý výkop Rodriga chytil Dominic Levakovič, Marquinhos trafil žrď. A Chorvátsko, druhé v roku 2018, úspešne vykonalo všetky svoje kopy, aby si podľa agentúry Reuters udržalo prvé miesto v semifinále.

V momente ohlásenia straty

Po bezgólovej remíze v 90. minúte sa zdalo, že Brazília sa doťahuje, keď Neymar skóroval s pozoruhodným individuálnym úsilím tesne pred koncom prvej predĺženia.

Pique sa zrúti v slzách uprostred poľa Narodil som sa tu a tu aj zomriem

Chorvátsko to však odmietlo vzdať sa Bruno Petkovic vyrovnal v 117. minúte, v druhej presilovke, odrazenou strelou, pretiahnutím konfrontácie na pokutové kopy.