streli

Francoski petelini vzklikajo zmago v ruski noči

Francoska nogometna reprezentanca je osvojila svoj drugi naslov svetovnega prvaka, potem ko je v finalni tekmi svetovnega prvenstva 4 v Rusiji premagala Hrvaško s 2:2018.
Francoska ekipa je končala hrvaško avanturo, francoski zvezdnik Antoine Griezmann in njegovi spremljevalci pa so hrvaškemu bataljonu na znamenitem stadionu Lužniki v ruski prestolnici Moskvi zadali hud poraz, da bi Modri ​​petelini okronali z drugim svetovnim naslovom dve desetletji. po osvojitvi prvega naslova leta 1998 v Franciji.

Francoska reprezentanca je Hrvaški prvič odrekla naslov svetovnega prvaka, saj je vedela, da je hrvaška reprezentanca prvič nastopila v finalu svetovnega prvenstva.
Prvi polčas se je končal tako, da je francoska reprezentanca po razburljivi predstavi obeh ekip napredovala z 2:1 in ugotovila, da je hrvaška ekipa najbolj obvladovala potek igre in posest žoge.

Hrvaška reprezentanca je plačala ceno za napake svojih igralcev znotraj kazenskega prostora, kjer je prvi gol francoske ekipe dosegel iz prijateljskega ognja po prostem strelu, ki ga je izvedel Francoz Antoine Griezmann, hrvaški napadalec Mario Mandžukić pa ga je poskušal zadržati. v gosteh, a jo je v 18. minuti po pomoti spremenil v gol svoje ekipe.
Za hrvaško ekipo je izenačil Ivan Perišić v 28. minuti, vendar je Antoine Griezmann v 38. minuti povedel francosko ekipo v vodstvo z enajstmetrovke, ki jo je dosodil sodnik po uporabi video pomočnika sodnika (VAR).
V drugem polčasu je predstava postala debata med obema ekipama, francoska reprezentanca pa je nasprotnika presenetila z dvema zaporednima goloma Paula Pogbe in Kyliana Mbappeja v 59. in 65. minuti, kar je bil prvi gol Pogba in četrti za Mbappeja. na tem turnirju.
Mario Mandžukić je odgovoril z drugim golom hrvaške reprezentance v 69. minuti, kar je bil njegov tretji gol na aktualnem svetovnem prvenstvu.
Tekma se je začela z zaporednimi ofenzivnimi spopadi hrvaške ekipe, ki je imela v prvih minutah največjo posest žoge.
Po drugi strani pa je francoska reprezentanca igrala zanašana na močan pritisk na hrvaške igralce in blokirala ceste, ki vodijo do francoskega kazenskega prostora.
Modrić je v osmi minuti izvedel kot, ki ga je francoska obramba takoj odrinila.
In žoga je iz daljše podaje v 11. minuti prispela do Ivana Perišića znotraj francoskega kazenskega prostora, a je ni mogel obvladati, zato je žoga odšla v gol.
Francoski vezisti so poskušali razbremeniti pritisk na soigralce v obrambi z nekaj jalovimi napadi.
In v 15. minuti smo priča hitremu protinapadu Hrvaške, Perišić je z desne strani prebil žogo, a je ta zadela obrambo in se oddaljila od kazenskega prostora.
Ob prvem nastopu francoskega napadalca Antoina Griezmanna na tekmi je igralec dobil prosti strel izven kazenskega prostora Hrvaške, potem ko ga je prekršil Marcelo Brozovic.
Griezmann je izvedel prosti strel v smeri vrat, hrvaški napadalec Mario Mandžukić pa je poskušal žogo pospraviti, a jo je z glavo po pomoti obrnil v zelo težkem kotu na desno od vratarja Daniela Subašića. gol francoske ekipe v 18. minuti njegovega prvega pravega poskusa na hrvaški gol.

Hrvaška reprezentanca je v naslednjih minutah okrepila napad v iskanju izenačujočega zadetka, a je trčila v strnjeno in organizirano obrambo Francije, ki se je zanašala na napad na hitre skoke in izkoristila nalet Hrvaške v napad.
In Francoz N'Golo Kante je v 27. minuti dobil rumeni karton za udarec Perišića, da bi zaustavil hiter in nevaren hrvaški napad.
Hrvaška reprezentanca je izkoristila prosti strel in dosegla izenačujoči gol v 28. minuti, ko je Modrić izvedel prosti strel in se pomaknil med več hrvaškimi igralci znotraj francoskega kazenskega prostora, nato pa ga je Domagov Vida pripravil za soigralca Perišića, ki je bil motiviran na robu kazenskega prostora, slednjega pripraviti zase in streljati v težki kot na levi strani francoskega vratarja Huga Llorisa.
Ekipi sta si v naslednjih minutah izmenjali napade, vse do 35. minute je bilo na vrhuncu navdušenja, ko je Griezmann izvedel nevaren udarec iz kota, žoga pa je zadela v roko igralca Perišića in odšla v kot, Francozi pa so odšli do sodnika. zahteva enajstmetrovko.
Sodnik se je odzval na zahteve francoskih igralcev in se zatekel k uporabi sistema video pomočnika sodnika (VAR), kjer so ga videosodniki prosili, naj si sam ogleda tekmo, argentinski sodnik pa je nato piščal in oznanil dodelitev enajstmetrovka za Francijo.
Griezmann je v 38. minuti zadel enajstmetrovko po desni strani vratarja Subašića in dosegel prvi gol za peteline.

Zadetek je vzbudil jezo hrvaškega moštva, ki je hitelo v napadu v iskanju izenačujočega gola in predstavljalo veliko nevarnost pri več kot eni žogi, a si je pred francoskimi vrati utrpelo veliko smolo, tako da je prvi polčas končalo s tem, da je francoska ekipa napredovala z 2/1 kljub temu, da je hrvaška ekipa v tej menjavi imela žogo za več kot 60 odstotkov.
Hrvaška ekipa je drugi polčas začela z zaporednimi napadi, a prva priložnost na tekmi je bil močan strel Griezmanna z razdalje v 47. minuti, ki je šel v roke vratarju Subašiću.
Hrvaška reprezentanca je odgovorila s hitrim napadom, v katerem je Rakitić žogo zamenjal z Rebićem, ta pa je napad končal z močnim presenetljivim udarcem, ki ga je Lloris s konicami prstov odrinil čez prečko.
Hrvaških priložnosti je bilo v naslednjih minutah veliko, a je sreča še naprej trmala za ekipo.

V 53. minuti sta na igrišče odšla dva navijača, ki ju je varnostno osebje hitro odstranilo, tako da je sodnik nadaljeval tekmo.
Didier Deschamps, trener francoske reprezentance, je namesto Kanteja v 55. minuti plačal svojega igralca Stephena Nzonzija.
Ekipi sta si v naslednjih minutah izmenjali napade, preden je francoska reprezentanca enega od svojih napadov prevedla v pomirjujoč gol v 59. minuti, ki ga je podpisal Paul Pogba.
Kylian Mbappe je izkoristil hitri protinapad in manipuliral s hrvaško obrambo ter nato žogo podal v kazenski prostor, da bi zadel obrambo in se pripravil na svojega kolega Griezmanna, ki jo je nato motivirano podal Pogbi na mejah območja, kjer je močno streljal žogo proti golu, da bi zadel obrambo in se odbil nazaj do njega, da bi jo z levico znova zadel v gol na desni strani vratarja.
Francoska reprezentanca je izkoristila zmedo v nasprotnikovih vrstah in v 65. minuti dosegla četrti zadetek, ki ga je podpisal Mbappe.
Zadetek je prišel, ko je Lucas Hernandez manipuliral s hrvaškimi igralci na levi strani in nato žogo podal motiviranemu Mbappeju pred lokom kazenskega prostora.
Razburjenje se je nadaljevalo tudi v naslednjih minutah, drugi gol za Hrvaško pa je v 69. minuti dosegel Mandžukić.
Zadetek je prišel, ko je obramba vrnila žogo do Lorisa, ki je poskušal preigrati Mandžukića pred golom, a ga je ta pritisnil, tako da ga je žoga zadela in zanihala v gol.
V zadnji tretji uri tekme so bili napadi in medsebojni poskusi obeh ekip ter menjava trenerjev, a neuspešno, tekma se je končala z zmago francoskih petelinov s 4/2.