znane osebnosti

Messi je najboljši igralec na svetu

Messi je prejel nagrado FIFA za najboljšega igralca leta

vrnjeno ime Lionel Messi In Kylian Mbappe je spet v središču pozornosti in na naslovnicah, vendar ne v nogometnem obračunu, temveč kot kandidat za nagrado FIFA za najboljšega igralca leta. Prvak svetovnega pokala je znova dosegel novo zmago nad Kylianom Mbappejem izven zelenega pravokotnika, saj je na včerajšnji ponedeljek zvečer v francoski prestolnici Pariz osvojil nagrado za najboljšega igralca leta 2022 po izboru FIFA Best Player Award. nagrajuje zmagovalce na podlagi njihovih prispevkov Od 8. avgusta 2021 do 18. decembra 2022. Nagrada za najboljšo igralko v ženskem nogometu je odšla; Za Španko Alexio Botelas že drugo leto zapored.

Messi je dosegel dosežek brez primere v zgodovini FIFA

Potem ko je Argentino popeljal do slave v svetovni pokal V epskem finalu proti Franciji v Katarju je zmagal Messi Mbappe in njegov francoski kolega Karim Benzema sta osvojila nagrado FIFA za najboljšega igralca in nagrado FIFA osvojila že sedmič v 14 letih in tako postala prva igralka, ki je osvojila sedem nagrad FIFA za najboljšega igralca, in prekinila izenačenje z Brazilko Marto, ki je osvojila šestkrat nagrado za najboljšega igralca.
Prvak svetovnega pokala je ob prevzemu nagrade dejal: »Za mano je bilo noro leto. Lahko bi dosegel svoje sanje o svetovnem prvenstvu, potem ko sem se tako dolgo boril zanje. Na koncu se je to zgodilo in to je bila najboljša stvar v moji karieri. To so sanje vsakega igralca, vendar jih le redki lahko uresničijo, zato sem hvaležen bogu, da mi je to uspelo."
Trije igralci so se znašli na končnem seznamu, o katerem je glasovala svetovna komisija kapetanov in trenerjev reprezentanc, izbranih novinarjev iz vsake od 211 držav članic FIFA ter navijačev na spletu.

Najvidnejša podelitev nagrad

premagal trenerja argentinski Lionel Scaloni je z osvojitvijo nagrade za najboljšega trenerja premagal Italijana Carla Ancelottija in Španca Pepa Guardiolo, Nizozemka Sarina Wegman pa je bila okronana za najboljšo trenerko.
Nagrado za najboljšega vratarja je prejel Argentinec Emiliano Martinez, ki je premagal Maročana Yassina Bounouja in Belgijca Thibauta Courtoisa. Pri ženskah je nagrado za najboljšo vratarko osvojila Angležinja Marie Erbes.
Nagrado Puskas je prejel Poljak Marcin Oleksi, Luka Lukoshvili, italijanski igralec Cremonese, pa nagrado za fair play. Argentinski navijači so osvojili nagrado za najboljše občinstvo.

Messi in Mbappe .. konkurenca izven igrišča

35-letnik je premagal Mbappeja - ki se je potegoval za svojo prvo nagrado FIFA igralec leta - za zlato žogo, ki jo FIFA podeljuje najboljšemu igralcu na svetovnem prvenstvu. Medtem ko je Mbappe osvojil zlati čevelj kot najboljši strelec. V glasovanju za nagrade FIFA je bila zvezda nagrajena argentinski 52 točk, Mbappe 44, Benzema 34.
Mbappe, ki je star 24 let in manj Messi Star je bil 11 let in je veljal za svojega dediča na svetovnem prizorišču – prvič je bil uvrščen v ožji izbor treh mož. Pri glasovanju za nagrado 2018, ko je Francijo popeljal do naslova svetovnega prvaka, je zasedel četrto mesto.
Zvezdnik Real Madrida Benzema je oktobra pred svetovnim prvenstvom osvojil najprestižnejšo zlato žogo. Francoski napadalec je turnir izpustil zaradi poškodbe. Medtem ko Messija ni bilo na dolgem seznamu kandidatov za zlato žogo, objavljenem avgusta