të shtëna

Një fëmijë kroat ngushëllon Neymarin pas humbjes dhe vjedh zemrat dhe sytë

Ndërsa kombëtarja e Brazilit plot yje ankohej, të premten për humbjen e një ëndrre pas humbjes në çerekfinale të Kupës së Botës FIFA me penallti kundër Kroacisë, një fëmijë kroat rrëmbeu vëmendjen në Skena Ndriçoni mediat tuaja sociale.

Fëmija hyri në fushë dhe vrapoi drejt Neymar, i cili po qante me zemër për ngushëllimet e tij pas humbjes së dhimbshme.

Një fëmijë kroat sulmon stadiumin për të ngushëlluar Neymar
Momenti i përqafimit të vogëlushit Neymar
Fotoja që kryesoi trendin

Vlen të përmendet se shpresa e Brazilit për të fituar titullin e gjashtë dhe për t'i dhënë fund agjërimit 20-vjeçar që nga titulli i fundit i tij u prish kur humbi me penallti ndaj Kroacisë 4-2.

Goditjen e parë të Rodrigos e priti Dominic Levakovic, ndërsa Marquinhos goditi shtyllën. Dhe Kroacia, nënkampione në vitin 2018, ekzekutoi me sukses të gjitha goditjet e saj, për të rezervuar vendin e parë në gjysmëfinale, sipas Reuters.

Në momentin kur shpallet humbja

Pas barazimit pa gola në 90 minuta, Brazili dukej se po afrohej kur Neymar shënoi me një përpjekje të jashtëzakonshme individuale pak para fundit të periudhës së parë shtesë.

Pique rrëzohet në lot në mes të fushës Unë kam lindur këtu dhe do të vdes këtu

Por Kroacia refuzoi të dorëzohesh Bruno Petkovic barazoi në minutën e 117-të, në shtesën e dytë, me një goditje të devijuar, duke e shtrirë përballjen deri në goditje dënimi.